Презентація зеленої книги BRDO: Будівництво та ремонт автомобільних доріг

18 грудня 2019 року Тарас Сиротинський – Президент НАДУ взяв участь у засіданні круглого столу «Будівництво і ремонт автомобільних доріг: як вирішити одвічну проблему?», організатор – Офіс ефективного реагування (BRDO). У заході також взяли участь голова BRDO Олексій Дорогань, Радник Прем’єр-міністра України Юрій Голик, представники Міністерства інфраструктури України, голова державної агенції «Укравтодор» Олексій Кубраков, представники бізнесу та громадськості.

Під час засідання BRDO презентували Зелену книгу «Будівництво та ремонт автомобільних доріг», що присвячена дослідженню у сфері дорожнього будівництва та ремонту в Україні, його проблем, опису наявного регуляторного поля. Слід зазначити, що Книга містить якісний аналіз законодавчої та нормативної бази в дорожній галузі. (з повним текстом Книги можна ознайомитися за посиланням)

Також учасники Круглого столу обговорили ряд важливих питань, що стосуються будівництва та експлуатації автомобільних доріг та шляхи їх вирішення. Зокрема підіймалися питання щодо фінансування галузі, ціноутворення, рівня конкуренції, залучення незалежних інженерів-консультантів, впровадження довгострокового планування.

Тарас Сиротинський під час виступу зазначив про низку позитивних зрушень, що вже відбулися та відбуваються  в галузі дорожнього будівництва та наголосив на необхідності при будівництві доріг впроваджувати модель «Запроектуй-Збудуй-Утримуй», під час якої в підрядників з’являться не тільки гарантії, а й відповідальність.  Адже в такому випадку буде просто не вигідно будувати неякісні дороги, від чого отримаємо вигоду ми всі, адже кожен з нас користується дорогами і всі ми хочемо, щоб вони були якісними.

Під час засідання зазначили важливість залучення національних підрядників до будівництва та експлуатації доріг, а також іноземних компаній,  зареєстрованих на території України та є платниками податків до нашої держави, це також збільшить кількість робочих місць для наших громадян та сприятиме підвищенню заробітної плати до конкурентного рівня. За останні кілька років ми спостерігаємо значне збільшення обсягів замовлених та виконаних робіт, а також капітальних ремонтів, завдяки цьому підрядні організації мають можливість постійно оновлювати техніку та впроваджувати нові технології. На сьогодні українські компанії будують дороги високої якості.

Національна асоціація дорожників України підтримує зміни, що зазначені в Зеленій книзі Офісу ефективного реагування та зі свого боку будемо сприяти процесу їх реалізації.