Освітлення магістралей

Сонячні промені – ідеальне джерело світла, що дозволяє людському оку вивчати навколишній простір в найдрібніших деталях. Проте, на жаль, природне освітлення не завжди доступне – у темний час доби воно відсутнє. Тоді на допомогу приходять створені людьми технології – системи зовнiшнього освiтлення.

Основним завданням освітлювальних системи, є забезпечення безпеки пересування людей і автотранспорту в темну пору доби. Освітлення доріг є дуже важливим не лише всередині міста, а й поза ним. Не винятком є правильне освітлення магістралей, де рух відбувається значно інтенсивніше.

Правильне освiтлення дорiг та вулиць – гарант безпеки пересування. Освітлення магістралей – завдання державного значення.

Рух на магістралях не вщухає ні на хвилину. Це стосується денного часу доби і нічим не менше нічного. По великих магістралях країни великовантажні автомобілі їздять, як правило, цілодобово. Якісне освітлення магістралей – пріоритетний напрямок, що покликаний вирішувати проблеми вантажного потоку державного масштабу. На інженерів, які здійснюють монтаж такого освітлювального обладнання, лягає непроста задача по забезпеченню магістралей максимально безпечним пересуванням.

Професійне освітлення магістралей проводиться за допомогою світильників з оптичною системою напрямку світлового потоку. Освітлення доріг світильниками, що розсіюють світло є неприпустимими. Друга обов’язкова вимога до світильників – їх довговічність. Третя – економічність.

Існує певний набір технічних вимог для доріг класу «А1», тобто для швидкісних магістралей. Орієнтовно вони такі:

  • світловий потік – до 28 тисяч ЛМ;
  • середня горизонтальна освітленість покриття – 20 ЛК;
  • середня яскравість полотна – до 1,6 кд/м2

Світильники повинні відповідати заданим показниками з мінімальними похибками. Тут варто відзначити повсюдне використання натрієвих ламп, котрі найчастіше встановлені на узбіччях великих автодоріг. І нехай вони дають належні показники, освітлення автомобільних доріг обходиться державному бюджету досить дорого. А все тому, що лампи ДНаТ споживають значну кількість енергії: близько 400 Вт при перерахованих вище показниках.

Магістральні світильники

Ідеальною альтернативою освітлення швидкісних магістралей стануть вуличнi свiтлодiоднi свiтильники.

Переваги LED-світильників:

  • Довгий термін служби
  • Краща стійкість до перепадів температур і вологості.
  • Якісний спектр.
  • Менша споживана потужність при аналогічних показниках освітленості.
  • Стабільне світло (Спектр чистий, без мерехтінь і коливань світлових хвиль).
  • Безпека роботи та обслуговування (Світлодіоди не мають особливих експлуатаційних вимог. Вони продовжують стабільно працювати, так як в світильниках застосовується подвійний захист світлодіодів, що гарантує його високу працездатність. Всередині джерела відсутні шкідливі речовини).

При заміні магістрального освітлення варто пам’ятати, що такий процес є досить важким і витратним, тому освітлення трас потрібно довірити надійним, перевіреним компаніям. Корпорація «Ватра» – один із найбільших виробників світлової продукції, давно зарекомендували себе в даному сегменті ринку. Наші спеціалісти в найкоротші терміни розроблять відповідний проект по освітленню автомагістралей, дотримуючись усіх норм та рекомендацій та допоможуть втілити його в життя.