Новий взаємовигідний проєкт: профорієнтація за підтримки роботодавця

Йосип КІБІТЛЕВСЬКИЙ, директор ВСП «БФКТБ НТУ», відмінник освіти України, Почесний автотранспортник та Почесний дорожник України.

______________________________________________________________________________________________

Серед пріоритетів роботи відокремленого структурного підрозділу «Барський фаховий коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету», який за свою більш ніж піввікову історію отримав репутацію одного з кращих закладів освіти в Україні, є організація дієвої співпраці з виробничниками. Це дало можливість створити в коледжі ефективну систему переходу на практико-орієнтовану підготовку майбутніх фахівців.

Особливо тісні партнерські, по-справжньому дружні зв’язки у нас з компанією «Автомагістраль-Південь». ЇЇ генеральний директор Микола Тимофеєв назвав БФКТБ НТУ справжньою кузнею кадрів, де здійснюється якісна підготовка фахівців для галузей автомобільного транспорту та дорожнього господарства, землевпорядкування. На сьогодні у цій провідній автодорожній компанії працюють понад 200 наших випускників.

У свою чергу «Автомагістраль-Південь» для коледжу – сучасна база для проходження студентами виробничої практики.

Також керівництво компанії надає вагому підтримку БФКТБ НТУ, поповнюючи його матеріально-технічну базу. «Автомагістраль-Південь» подарувала коледжу для використання у навчальному процесі грейдер HBM-NOBAS BG 160 TA, вклала кошти в обладнання лабораторії систем автоматизованого проєктування автомобільних доріг, облаштувала навчальний корпус потужною швидкісною Інтернет-мережею для дистанційної роботи зі студентами, кращим у навчанні призначила іменні стипендії, дітям-сиротам – не лише матеріальну допомогу, а й перше робоче місце тощо.

Приємно зазначити, що співпраця між БФКТБ НТУ та  «Автомагістраль-Південь» защораз розширюється. З’являються нові ідеї, які підказує саме життя.

Керівник компанії першим серед роботодавців, з якими співпрацює коледж, підтримав мою пропозицію щодо сприяння та безпосередньої участі в проведенні профорієнтаційної роботи та презентації БФКТБ НТУ в тих регіонах, де «Автомагістраль-Південь» відчуває нестачу кваліфікованих кадрів.

Зазначений проєкт стартував на початку цього року. Компанія організувала та профінансувала кілька ознайомчих поїздок до Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ для понад 100 випускників 9-11 класів з Одещини та Миколаївщини.

Такий формат співпраці виграшний для всіх. Випускники шкіл отримують можливість ознайомитися з умовами навчання в коледжі та обрати професію, за якою зможуть гарантовано працювати в компанії «Автомагістраль-Південь». До нашого закладу вступають вмотивовані до здобуття фахової освіти абітурієнти, оскільки вони мають реальну перспективу працевлаштування в регіоні, де проживають. А роботодавець отримує якісно підготовлених фахівців.

На жаль, через карантинні обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19 не вдалося сповна реалізувати цей проєкт. Та все ж перші результати є: 22 випускників шкіл з Кривоозерського району Миколаївської області стали студентами Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ.