НАДУ взяла участь у засіданні Робочої групи «Зміни у закупівельному процесі дорожніх робіт та запровадження середньострокового планування»

11 листопада 2019 року, у приміщенні державного підприємства «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгіна» (ДП «Держдор НДІ»), відбулося засідання Робочої групи «Зміни у закупівельному процесі дорожніх робіт та запровадження середньострокового планування», в якому Національна асоціація дорожників України (НАДУ) взяла участь. Робоча група створена на виконання рішення «Дня підрядника дорожньої галузі», проведеного в Міністерстві Інфраструктури України 15 жовтня 2019 року. Головуючим засіданням був директор ДП «Держдор НДІ» Артем Безуглий.

Обговорювалися питання щодо покращення законодавства у сфері публічних закупівель та виправлення недоліків, які на сьогоднішній день, на жаль, посідають значне місце у цьому напрямку діяльності.

Членами Робочої групи погоджені першочергові заходи щодо покращення ситуації на дорожньому ринку. Планується вирішити низку питань, а саме:

  • розроблення Методичних рекомендацій зі складання тендерної документації на закупівлю робіт з проектування, будівництва та послуг з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, в якій буде встановлено чіткі та єдині кваліфікаційні вимоги до учасника закупівлі (підходи до кількості техніки, працівників, досвіду роботи);
  • напрацювання пропозицій до законодавства про публічні закупівлі в частині встановлення ефективних процедур закупівель для специфічних робіт та послуг (проектування, технічний нагляд, інженер-консультант, аудитор безпеки автомобільних доріг);
  • розроблення Типового договору на будівництво, поточний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування;
  • формування пакету підзаконних нормативно-правових актів для запровадження середньострокового планування у разі прийняття законопроектів 1041 та 1064.

У засіданні Робочої групи взяли участь експерт Національної асоціації дорожників України Олег Загорняк та виконавчий директор НАДУ Микола Березовський.