АВТОНОМНЕ ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ коли на допомогу приходить сонце

Корпорація «Ватра» швидко розвиває світлодіодне автономне освітлення, орієнтуючись на світові тенденції створення екосистем. Перший сонячний комплекс тут розробили в 2018 році і протягом наступного року реалізували великий проєкт, встановивши 16 автономних світильних панелей на покрівлях будинків відпочинку на Арабатській стрілці. А з 2020 року трасу Н–16 при виїзді з міста Черкаси на Умань освітлюють вже 86 сонячних світильників.

Технічні та економічні переваги сонячної технології

Автономні світлодіодні комплекси надають величезні можливості для освітлення об’єктів, до яких неможливо провести стандартні дротові електричні мережі.

Економічні переваги такого освітлення – це значне скорочення витрат на підведення живильного кабелю, організацію підстанцій, вузлів обліку електроенергії, одержання дозволів і погоджень у різних інстанціях.

До того ж сонячні комплекси не завдають шкоди довкіллю, здатні не лише забезпечити освітлення, а й значно поліпшити загальний вигляд місця, де їх встановлено, надавши йому в темний час доби особливої привабливості.

Як працюють автономні джерела світла
Принцип роботи освiтлення на сонячних панелях полягає в перетворенні енергії сонячного світла за допомогою фотоелементів в електричний струм. Далі електрична енергія надходить на акумуляторну батарею, де відбувається її нагромадження. Відповідно, батарея живить світильник, зазвичай світлодіодний, і в такий спосіб відбувається освітлення території в нічний час.

Світлодіодні світильники є найекономічнішими джерелами світла. Процес вмикання та вимикання такого світильника відбувається в потрібний момент часу, а контроль зарядки батареї здійснюється спеціальним керуючим блоком.

Систему освітлення на сонячних батареях можна також обладнати різними додатковими функціями. Наприклад, влаштувати контроль рівня освітленості. В режимі очікування світильник працюватиме на 20–40% від своєї потужності, а коли в контрольованій зоні буде зафіксовано якийсь рух, світловий потік збільшиться до 100%.

У такий спосіб можна продовжити час дії акумулятора. Так само можна оснастити систему таймером, який дозволить вмикати роботу освітлювальної установки в певний час. Від того, наскільки влучно підібрано потужність сонячних батарей і ємність акумулятора, залежить правильна функціональність освітлювального комплексу, ну і, звичайно, його вартість. Адже зрозуміло, чим більшу потужність має сонячна панель і чим більша ємність її акумулятора, тим довше працюватиме світильник.

Переваги сонячного освітлення

  • відсутність необхідності оплачувати електроенергію;
  • можливість встановлення освітлення у важкодоступних місцях без централізованого енергозабезпечення або
    далеко від нього;
  • простий і швидкий монтаж;
  • безпека і екологічність при експлуатації та при утилізації;
  • тривалий термін експлуатації;
  • автоматична робота установки.

Автономна система електроживлення, яку пропонує корпорація «Ватра», – це сонячні панелі на акумуляторних батареях потужністю 285 Вт і вихідною напругою 24 В, пристрій управління потужністю 300 Вт на акумуляторах 24 В і 30 Ah (NMC).
Фахівці компанії створюють і реалізують системи зовнішнього освітлення також за індивідуальними замовленнями.

Спеціально для «Будiвельний журнал» №1-2 (149-150), 2021