Форум «Велике будівництво: дороги та мости»

Сьогодні у КВЦ «Парковий» відбувся форум «Велике будівництво: дороги та мости» за участю перших осіб держави та провідних експертів інфраструктурного ринку України. Форум складався з таких тематичних панелей, як:

✅Панель 1. Дорожня інфраструктура та інвестиції
✅Панель 2. Автомобільні перевезення. Україна на мапі світу
✅Сайд-панель №2, у рамках якої був круглий стіл «Дороги до вражень: розширення туристичного потенціалу країни»
✅Панель 3. Реформи та діджиталізація

Захід урочисто відкрив президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що лише за 2 роки у межах програми «Велике будівництво» було оновлено та побудовано понад 40% основної мережі автошляхів України.

Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України розповів про стримання падіння ВВП попри економічну кризу у всьому світі завдяки, не в останню чергу, інфраструктурним інвестиціям. І що темпи будівництва доріг та мостів у рамках програми «Велике будівництво» не уповільнюватимуться, адже на це передбачили 140 млрд грн видатків наступного року. Що важливо, що ці кошти будуть використовуватися не лише з державного бюджету, а й з залученням коштів міжнародних партнерів. Також Денис Шимигаль наголосив, що розвиток транзитного та туристичного потенціалу України може бути завдяки концесійним проектам.

Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України зазначив, що у 2021 було оновлено та збудовано понад 5000 км доріг, а також, що оцінка українцями стану доріг і задоволеність роботою Укравтодора зросла до 64%, Міністр інфраструктури розповів про мегапроекти такі, як:
➡ найвідоміший довгобуд країни — мости у м. Запоріжжя
➡ Дорогу Єдності — М30 Стрий-Ізварине
➡ P-08 Немирів-Ямпіль
➡ КОД
➡ Кременчуцький міст
➡ Ямпільський міст

Також Олександр Кубраков розповів, що за два роки середня вартість будівництва 1 км дороги знизилася з 25 млн грн до 20,7 млн. Це вдалося, зокрема, завдяки конкуренції гравців ринку та обов’язкової експертизи всіх проєктів. І про оновлення доріг в усіх областях та реформи дорожньої галузі у сферах державного управління, антикорупції, ціноутворення, діджиталізації та закупівель.
Запис заходу можна подивитися за посиланням: https://cutt.ly/DUfSwbg