Дорожня техніка Великого будівництва: VÖGELE

Дорожнє будівництво в України останніми роками розвивається швидкими темпами, ростуть і вимоги до якості дорожнього покриття а це у свою чергу є поштовхом до збільшення вимог щодо потужності та продуктивності техніки.

Члени Національної асоціації дорожників України завжди є лідерами на дорожньо-будівельному ринку у впровадженні новітніх технологій. Для кожної нашої компанії оновлення парку техніки є одним із пріоритетних напрямків.

Сьогодні розповімо про техніку VÖGELE, яка також працює над реалізацією президентської програми «Велике будівництво». Насамперед, слід нагадати історії цієї всесвітньо відомої компанії.  Компанія VÖGELE почала свою діяльність ще в 1836 році і працювала в галузі залізничного будівництва. Дебют компанії в галузі дорожнього будівництва відбувся в 1925 році, а в  1929 році фахівці VÖGELE презентували перший в світі асфальтоукладальник. Так VÖGELE увійшла в галузь з неймовірною історією успіху, що триває й досі.

В Україні, на сьогодні,  дорожньо – будівельні компанії використовують два види техніки VÖGELE: асфальтоукладальники та перевантажувачі асфальтобетонної суміші.

 

Асфальтоукладальники VÖGELE  – це  універсальна будівельна техніка, адже вони можуть укладати суміш на швидкісних магістралях, невеликих проїжджих вулицях і провулках, прибудинкових майданчиках, а також на  швидкісних автомагістралях, ширина укладання від 3,2 м до 18 м., а продуктивність 230-1800 т./год. Серед плюсів в роботі асфальтоукладальників VÖGELE  варто виділити: якісний результат, легкість в обслуговуванні, просту автоматизовану систему управління та високу продуктивність. Асфальтоукладальники VÖGELE  є сучасною і функціональною технікою для будівництва якісних дорожніх покриттів в будь-яких обсягах і за будь-яких умовах.

Тепер детальніше розповімо про перевантажувачі асфальтобетонної суміші VÖGELE. Основна перевага перевантажувача в тому, що він дозволяє влаштовувати дорожнє покриття одразу на всю ширину до 13 м без поздовжнього технологічного стику, і тим самим збільшує термін експлуатації автошляху.  Дорожньо-будівельні норми з вересня минулого року вимагають застосовувати перевантажувач при влаштуванні асфальтобетонних покриттів на міжнародних автомобільних дорогах першої категорії.  Пишаємося тим, що компанії – члени НАДУ турбуються про якість виконання робіт та почали використовувати перевантажувачі ще задовго до того, коли це стало обов’язковою нормою.

Перевантажувач працює у тандемі з асфальтоукладачем, рухаючись із ним з однаковою швидкістю, але на безпечній дистанції від нього. За дотримання потрібної відстані між перевантажувачем та асфальтоукладачем відповідає автоматика, яка орієнтується на дані трьох лазерних датчиків.

Використання перевантажувача дозволяє уникнути механічного контакту самоскида та асфальтоукладача під час асфальтних робіт. Привезена самоскидом асфальтобетонна суміш потрапляє у місткий бункер-накопичувач перевантажувача, перемішується потужними шнеками і за сталої температури та консистенції подається стрічковим транспортером в асфальтоукладач, який влаштовує шар асфальтобетонного покриття безперервно і без зайвих поперечних стиків. Окрім високої швидкості укладання асфальтобетонних сумішей, застосування перевантажувача дозволяє досягти ідеально рівного дорожнього полотна, сприяє підвищенню його якості, терміну експлуатації та мінімізує появу вибоїн, тріщин і викришування.

Матеріал підготовано за сприянням Автомагістраль-Південь, компанії-члена Національної асоціації дорожників України.