Зареєстровано законопроект №6422

Відчуження земельних ділянок для будівництва та експлуатації об’єктів транспортної інфраструктури буде відбуватися за спрощеним провадженням.
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №6422 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».

Проект Закону передбачає що орган виконавчої влади, який прийняв рішення про викуп земельної ділянки для будівництва транспортної інфраструктури, повинен попередити власника майна за два місяці про намір укласти договір купівлі-продажу ділянки.
У разі недосягнення згоди щодо умов договору купівлі-продажу, зазначені об’єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність.
Справи у спорах про примусове відчуження земельних ділянок розглядатимуться апеляційними адміністративними судами за правилами спрощеного позовного прова

Проблема з відчуженням земельних ділянок для будівництва доріг, на сьогодні, є серйозною перешкодою для розширення транспортної мережі України, існує ряд проблем, що потребують розв’язання, зокрема, недосконалість механізму законодавчого регулювання питання відведення земельних ділянок для будівництва та експлуатації об’єктів транспортної інфраструктури. А в судовому порядку дані питання розглядаються роками.
Національна асоціація дорожників України підтримує дану законодавчу ініціативу та сподіваємося на прийняття Верховною Радою України проекту закону найближчим часом.