Уряд та НАДУ домовилися про спільну стратегію реалізації проєкту «Велике будівництво»

Проєкт «Велике будівництво» має перезапустити українську економіку та забезпечити створення десятків тисяч робочих місць. Про спільну стратегію реалізації проєкту домовились учора під час зустрічі Прем’єр-міністра України з членами Національної асоціації дорожників України.

Найбільш актуальні проблеми, які сьогодні гальмують реалізацію проєкту і на вирішення яких бізнес чекає від влади:

  • забюрократизована система отримання дозвільних документів на початок будівництва;
  • відсутність ефективної та прозорої системи вимог до учасників закупівель через незатверджену методологію закупівель;
  • застарілі підходи до системи ціноутворення.

У свою чергу, влада чекає від бізнесу на активізацію створення робочих місць. Зауважимо, що НАДУ вже активно співпрацює зі Державною службою зайнятості – за сприяння асоціації процес пошуку нових робочих місць відбувається більш ефективно.

Іще одна вимога уряду – збільшити частку вітчизняних матеріалів при будівництві доріг, адже таким чином кошти залишатимуться в економіці країни. Це питання також уже опрацьовується, відповідні рекомендації готуються до відома членів Асоціації.

Діалог між українськими дорожниками та урядом буде продовжений. Зустрічі керівництва уряду з НАДУ, яка нині представляє більшу частину дорожньо-будівельного ринку, домовилися проводити регулярно. Це дозволить контролювати процес виконання узятих зобов’язань з обох сторін.

На жаль, спільні зусилля влади та бізнесу щодо реалізації проєкту «Велике будівництво» викликають «занепокоєння» деяких сил, що звикли паразитувати на  державних закупівлях. Днями відбулась замовна інформаційна атака в медіа з метою дискредитувати НАДУ. Впевнений, що такі недолугі спроби посіяти ворожнечу та непорозуміння на ринку не матимуть жодного успіху. Адже всім добре відомі як замовники атаки, так і їхні мотиви.

Тарас Сиротинський, радник Прем’єр-міністра України