День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня – день, коли Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамперед це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик. Маловідомий факт, що до ліквідації були залучені виробничі об’єднання з будівництва, ремонту та експлуатації автомобільних доріг 21 області України, 11 будівельних трестів та 9 Упрдорів.

Понад 7,5 тис. дорожників з усієї України мужньо та самовіддано виконували покладений на них державою обов’язок, серед яких, Микола Березовськи, президент Національної асоціації дорожників України.

Дезактивізація та знепилювання автомобільних доріг, якими евакуювали населення з небезпечної зони, доставляли до місця аварії необхідні матеріали, обладнання та техніку – ці роботи були розпочаті вже 27 квітня силами дорожньо – експлуатаційного управління № 622, Іванківської ШД на автомобільних дорогах: Київ – Іванків – Поліське – Словечно, Іванків – Чорнобиль, Термахівка – Чорнобиль та інших. Уже з 30 квітня у 30 – ти кілометровій зоні та на під’їздах до неї цілодобово працювали близько 70 поливально-мийних машин, відряджених майже з усіх областей України.

Пишаємося та висловлюємо глибоку повагу і подяку всім ліквідаторам, які працювали та працюють над забезпеченням радіаційної та екологічної безпеки України.